  • CRHP2512AF100MFKET
CRHP2512AF100MFKET
advertisement
Manufacturer No:
CRHP2512AF100MFKET
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-CRHP2512AF100MFKET
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
CRHP Series, Thick Film, 100MOhm, 1.5W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRHP2512AF100MFKET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRHP
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Voltage, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100MOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.027 0.69mm