  • CRS20I30B(TE85L,QM
CRS20I30B(TE85L,QM
advertisement
Manufacturer No:
CRS20I30B(TE85L,QM
HK JDW NO:
4669-CRS20I30B(TE85L,QM
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 450mV @ 2A 150°C Max 100μA @ 30V Tape & Reel (TR) SOD-123F Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CRS20I30B(TE85L,QM
  • Published
    2014
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 30V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    450mV @ 2A
  • Operating Temperature - Junction
    150°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    30V
  • Current - Average Rectified (Io)
    2A
  • Capacitance @ Vr, F
    82pF @ 10V 1MHz