  • CRT0805-CX-5111ELF
CRT0805-CX-5111ELF
advertisement
Manufacturer No:
CRT0805-CX-5111ELF
HK JDW NO:
103-CRT0805-CX-5111ELF
Description:
FIXED RESISTOR CRT Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CRT0805-CX-5111ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    5.11kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
    CRT0805
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm