  • CRT12-2.5RD-100
CRT12-2.5RD-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT12-2.5RD-100
HK JDW NO:
197-CRT12-2.5RD-100
Datasheet:
CRT12-2.5RD-100
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG RED 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT12-2.5RD-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    12.5kV
  • Wire/Cable Gauge
    12 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    19/25
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.152 (3.86mm)
  • Insulation Diameter
    3.8608 mm