  • CRT14-6.5BK-100
CRT14-6.5BK-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT14-6.5BK-100
HK JDW NO:
197-CRT14-6.5BK-100
Datasheet:
CRT14-6.5BK-100
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT14-6.5BK-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    32.5kV
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.214 (5.44mm)
  • Insulation Diameter
    5.4356 mm