  • CRT16-5BK-100
CRT16-5BK-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT16-5BK-100
HK JDW NO:
197-CRT16-5BK-100
Datasheet:
CRT16-5BK-100
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100'
Step5Bar-code shipping tag
CRT16-5BK-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    25kV
  • Wire/Cable Gauge
    16 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.172 (4.37mm)
  • Insulation Diameter
    4.3688 mm