  • CRT18-3BK-50
CRT18-3BK-50
advertisement
Manufacturer No:
CRT18-3BK-50
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-CRT18-3BK-50
Package:
Datasheet:
CRT18-3BK-50
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG 15KV BLK 50'
Step5Bar-code shipping tag
CRT18-3BK-50
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Insulation Material
    PTFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2002
  • Series
    MIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    15kV
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.124 (3.15mm)
  • Insulation Diameter
    3.1496 mm