  • CRT26-8RD-100
CRT26-8RD-100
advertisement
Manufacturer No:
CRT26-8RD-100
HK JDW NO:
197-CRT26-8RD-100
Datasheet:
CRT26-8RD-100
Step5Bar-code shipping tag
CRT26-8RD-100
  • Operating Temperature
    -90°C~200°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -90°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    40kV
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    7/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.191 (4.85mm)
  • Insulation Diameter
    4.8514 mm