  • CS1210KKX7RYBB224
CS1210KKX7RYBB224
advertisement
Manufacturer No:
CS1210KKX7RYBB224
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CS1210KKX7RYBB224
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CS1210KKX7RYBB224
Description:
CS 0.22μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CS1210KKX7RYBB224
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.061 1.55mm
  • Thickness
    1.5494mm