  • CS4122XDWF24G
CS4122XDWF24G
advertisement
Manufacturer No:
CS4122XDWF24G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-CS4122XDWF24G
Package:
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
CS4122XDWF24G
Description:
24 Terminations Air Core Gauge Driver 24 Pin CS4122 Specialized ICs 1 Functions 5V
Quantity:
In Stock : 16391
Step5Bar-code shipping tag
CS4122XDWF24G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 day ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    24
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2005
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    24
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Air Core Gauge Driver
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Peripheral Drivers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    CS4122
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Nominal Supply Current
    340mA
  • Output Peak Current Limit-Nom
    0.07A
  • Built-in Protections
    OVER CURRENT; THERMAL
  • Output Current Flow Direction
    SOURCE SINK
  • Supply Voltage1-Min
    7.5V
  • Supply Voltage1-Max
    14V
  • Height Seated (Max)
    2.65mm
  • Length
    15.395mm
  • Width
    7.5mm