  • CSC06A0110K0GEK
CSC06A0110K0GEK
advertisement
Manufacturer No:
CSC06A0110K0GEK
HK JDW NO:
873-CSC06A0110K0GEK
Package:
6-SIP
Datasheet:
CSC06A0110K0GEK
Description:
Quantity:
In Stock : 407
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CSC06A0110K0GEK
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    6-SIP
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.590Lx0.098W 14.99mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    5
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    5
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm