  • CSC08A01100KGEK
CSC08A01100KGEK
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A01100KGEK
HK JDW NO:
873-CSC08A01100KGEK
Package:
8-SIP
Datasheet:
CSC08A01100KGEK
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A01100KGEK
  • Size / Dimension
    0.790Lx0.098W 20.07mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    7
  • Number of Resistors
    7
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    8-SIP
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C