  • CSC08A031K80GPA
CSC08A031K80GPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A031K80GPA
HK JDW NO:
873-CSC08A031K80GPA
Datasheet:
CSC08A031K80GPA
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A031K80GPA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.790Lx0.098W 20.07mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    7910
  • Power Per Element
    300mW
  • Element Power Dissipation
    0.3W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.49mm