  • CSC08A03390RGPA
CSC08A03390RGPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC08A03390RGPA
HK JDW NO:
866-CSC08A03390RGPA
Package:
Conformal
Step5Bar-code shipping tag
CSC08A03390RGPA
    Select All
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    300mW
  • Height
    2.49mm
  • Length
    20.07mm
  • Width
    7.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Termination
    SIP
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    390Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W