  • CSC10A015K60GPA
CSC10A015K60GPA
advertisement
Manufacturer No:
CSC10A015K60GPA
HK JDW NO:
873-CSC10A015K60GPA
Package:
10-SIP
Datasheet:
CSC10A015K60GPA
Step5Bar-code shipping tag
CSC10A015K60GPA
  • Package / Case
    10-SIP
  • Number of Pins
    10
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.990Lx0.098W 25.15mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Power Rating
    1.25W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    2.49mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    9
  • Number of Resistors
    9
  • Power Per Element
    200mW
  • Element Power Dissipation
    0.2W
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±50ppm/°C
  • Height
    4.953mm
  • Height Seated (Max)
    0.195 4.95mm
  • Thickness
    2.49mm