  • CSICD10-650 TR13
CSICD10-650 TR13
advertisement
Manufacturer No:
CSICD10-650 TR13
HK JDW NO:
154-CSICD10-650 TR13
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.7V @ 10A -55°C~175°C 125μA @ 650V Tape & Reel (TR) TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
CSICD10-650 TR13
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    125μA @ 650V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    650V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Capacitance @ Vr, F
    28pF @ 600V 1MHz