  • CSP-3000-120
CSP-3000-120
advertisement
Manufacturer No:
CSP-3000-120
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-CSP-3000-120
Package:
Datasheet:
CSP-3000-120
Description:
Quantity:
In Stock : 242
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSP-3000-120
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~65°C With Derating
  • Series
    CSP-3000 (3000W)
  • Size / Dimension
    10.94Lx7.00W x 2.50 H 278.0mmx177.8mmx63.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    3000W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, CQC, cURus, EAC
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    120V
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    180V~264VAC 254V~370VDC