  • CSR13E185KB
CSR13E185KB
advertisement
Manufacturer No:
CSR13E185KB
HK JDW NO:
417-CSR13E185KB
Description:
1.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 9Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13E185KB
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    8.05mm