  • CSR13F396KM
CSR13F396KM
advertisement
Manufacturer No:
CSR13F396KM
HK JDW NO:
417-CSR13F396KM
Description:
39μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13F396KM
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm