  • CSR13F565JP
CSR13F565JP
advertisement
Manufacturer No:
CSR13F565JP
HK JDW NO:
417-CSR13F565JP
Description:
5.6μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR13F565JP
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm