  • CSR21C127KD
CSR21C127KD
advertisement
Manufacturer No:
CSR21C127KD
HK JDW NO:
417-CSR21C127KD
Description:
120μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
CSR21C127KD
  • Capacitance
    120μF
  • Packing Method
    BULK/TRAY
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    3200mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%