  • CSR21D157KB
CSR21D157KB
advertisement
Manufacturer No:
CSR21D157KB
HK JDW NO:
417-CSR21D157KB
Description:
150μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 65mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR21D157KB
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    3600mA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm