  • CSR21G106KM
CSR21G106KM
advertisement
Manufacturer No:
CSR21G106KM
HK JDW NO:
417-CSR21G106KM
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 230mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0025mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
CSR21G106KM
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.0025mA
  • Ripple Current
    1700mA
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm