  • CSS50024/SI
CSS50024/SI
advertisement
Manufacturer No:
CSS50024/SI
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CSS50024/SI
Package:
Datasheet:
CSS50024/SI
Description:
Quantity:
In Stock : 5043
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSS50024/SI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CSS500 (500W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    9.00Lx4.70W x 1.63 H 228.6mmx119.4mmx41.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    360W 500W Forced Air
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC