  • CSS50054/S
CSS50054/S
advertisement
Manufacturer No:
CSS50054/S
HK JDW NO:
778-CSS50054/S
Package:
Datasheet:
CSS50054/S
Description:
Quantity:
In Stock : 16345
Step5Bar-code shipping tag
CSS50054/S
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    CSS500 (500W)
  • Size / Dimension
    9.00Lx4.70W x 1.63 H 228.6mmx119.4mmx41.4mm
  • Power (Watts)
    360W 500W Forced Air
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    54V
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Current - Output (Max)
    6.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE; THERMAL
  • Total Power Output-Max
    500W
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    38.5mm
  • Length
    203.2mm