  • CSTCC2M40G56A-R0
CSTCC2M40G56A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCC2M40G56A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCC2M40G56A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCC2M40G56A-R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSTCC2M40G56A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    AEC-Q200; TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    2.4MHz
  • Physical Dimension
    L7.2XB3.0XH1.75 (mm)/L0.283XB0.118XH0.069 (inch)
  • Operating Frequency
    2.4MHz
  • Load Capacitance
    47pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Crystal/Resonator Type
    CERAMIC RESONATOR
  • Height
    0.061 1.55mm