  • CSTCC3M58G56-R0
CSTCC3M58G56-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCC3M58G56-R0
HK JDW NO:
535-CSTCC3M58G56-R0
Datasheet:
CSTCC3M58G56-R0
Description:
Ceramic Resonator 3.58MHz ±0.5% (Tol) ±0.3% (Stability) 47pF 50Ohm 3-Pin CSMD T/R
Step5Bar-code shipping tag
CSTCC3M58G56-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
    3-SMD, Non-Standard
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CERALOCK® CSTCC
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Type
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    3.58MHz
  • Frequency Stability
    3000 ppm
  • Operating Frequency
    3.58MHz
  • Load Capacitance
    47pF
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    3.58MHz
  • Height
    0.061 1.55mm