  • CSTCC3M58G56A-R0
CSTCC3M58G56A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCC3M58G56A-R0
HK JDW NO:
535-CSTCC3M58G56A-R0
Datasheet:
CSTCC3M58G56A-R0
Step5Bar-code shipping tag
CSTCC3M58G56A-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    0.5%
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    AEC-Q200; TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    3.58MHz
  • Physical Dimension
    L7.2XB3.0XH1.55 (mm)/L0.283XB0.118XH0.061 (inch)
  • Operating Frequency
    3.58MHz
  • Load Capacitance
    47pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Crystal/Resonator Type
    CERAMIC RESONATOR
  • Height
    0.061 1.55mm