  • CSTCE10M0G52-R0
CSTCE10M0G52-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE10M0G52-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE10M0G52-R0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSTCE10M0G52-R0
Description:
MURATA CSTCE10M0G52-R0 RESONATOR, SMD, 10MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE10M0G52-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Contact Plating
    Silver
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Built in Capacitor
  • Pbfree Code
    yes
    Ceramic
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Load Capacitance
    10pF
  • Impedance
    40Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Self Resonant Frequency
    10MHz
  • Height
    0.031 0.79mm