  • CSTCE10M0G55A-R0
CSTCE10M0G55A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE10M0G55A-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE10M0G55A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE10M0G55A-R0
Description:
Resonators 33pF 0.5% 10.0MHz CERALOCK
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE10M0G55A-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    10MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Operating Frequency
    10MHz
  • Load Capacitance
    33pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.031 0.79mm