  • CSTCE11M0G55-R0
CSTCE11M0G55-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE11M0G55-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE11M0G55-R0
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
CSTCE11M0G55-R0
Description:
Resonators 11MHz 5% 10pF
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE11M0G55-R0
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    3-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Capacitance
    33pF
  • Frequency
    11MHz
  • Frequency Stability
    ±0.2%
  • Operating Frequency
    11MHz
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.031 0.79mm