  • CSTCE12M5G55A-R0
CSTCE12M5G55A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE12M5G55A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCE12M5G55A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCE12M5G55A-R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE12M5G55A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Frequency
    12.5MHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.3XH0.7 (mm)/L0.126XB0.051XH0.028 (inch)
  • Operating Frequency
    12.5MHz
  • Load Capacitance
    33pF
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Crystal/Resonator Type
    CERAMIC RESONATOR
  • Height
    0.031 0.79mm