  • CSTCE16M0V51-R0
CSTCE16M0V51-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCE16M0V51-R0
HK JDW NO:
535-CSTCE16M0V51-R0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CSTCE16M0V51-R0
Step5Bar-code shipping tag
CSTCE16M0V51-R0
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.051W 3.20mmx1.30mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±0.3%
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Load Capacitance
    5pF
  • Impedance
    40Ohm
  • Frequency Tolerance
    ±0.5%
  • Height
    0.039 1.00mm