  • CSTCR6M25G53A-R0
CSTCR6M25G53A-R0
advertisement
Manufacturer No:
CSTCR6M25G53A-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-CSTCR6M25G53A-R0
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
CSTCR6M25G53A-R0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CSTCR6M25G53A-R0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Non-Standard
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    6.25MHz