  • CTCLNSF-T1030Z
CTCLNSF-T1030Z
advertisement
Manufacturer No:
CTCLNSF-T1030Z
Manufacturer:
Central Technologies
HK JDW NO:
154-CTCLNSF-T1030Z
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10.0 MH VARIABLE COIL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTCLNSF-T1030Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Mfr
    Central Technologies
  • Series
    CTCLNSF
  • Size / Dimension
    0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Inductance
    10 mH
  • Q @ Freq
    70 @ 79.6kHz
  • Height
    0.610" (15.50mm)