  • CTLHR10-06 TR13 PBFREE
CTLHR10-06 TR13 PBFREE
advertisement
Manufacturer No:
CTLHR10-06 TR13 PBFREE
HK JDW NO:
154-CTLHR10-06 TR13 PBFREE
Package:
3-SMD, Flat Lead
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 1.7V @ 10A -65°C~175°C 10μA @ 600V Tape & Reel (TR) 3-SMD, Flat Lead Surface Mount
Quantity:
In Stock : 9506
Step5Bar-code shipping tag
CTLHR10-06 TR13 PBFREE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    3-SMD, Flat Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.7V @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    600V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Reverse Recovery Time
    25ns
  • Capacitance @ Vr, F
    42pF @ 4V 1MHz