  • CTS05S30,L3F
CTS05S30,L3F
advertisement
Manufacturer No:
CTS05S30,L3F
HK JDW NO:
4669-CTS05S30,L3F
Package:
SOD-882
Datasheet:
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 340mV @ 100mA 125°C Max 150μA @ 10V Tape & Reel (TR) SOD-882 Surface Mount
Quantity:
In Stock : 33482
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CTS05S30,L3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-882
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Element Configuration
    Single
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    150μA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    340mV @ 100mA
  • Operating Temperature - Junction
    125°C Max
  • Max Reverse Voltage (DC)
    30V
  • Average Rectified Current
    500mA
  • Peak Reverse Current
    300μA
  • Capacitance @ Vr, F
    55pF @ 0V 1MHz
  • Peak Non-Repetitive Surge Current
    2A