  • CTX25-3P-R
CTX25-3P-R
advertisement
Manufacturer No:
CTX25-3P-R
HK JDW NO:
255-CTX25-3P-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CTX25-3P-R
Description:
Coupled Inductors 25uH 1.4A 0.125ohms
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CTX25-3P-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    4
  • Weight
    453.59237mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    Econo-Pac™
  • Size / Dimension
    0.550Lx0.550W 13.97mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    125mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    25.33 μH
  • Current
    700mA
  • Max DC Current
    1.4A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    125mOhm Max
  • Inductance - Parallel
    25.33 μH
  • Inductance - Series
    101.31 μH
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    499mOhm Max
  • Current Rating - Series
    700mA
  • Current Rating - Parallel
    1.4A
  • Inductance - Connected In Series
    101.31μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    25.33μH
  • Height
    0.190 4.83mm
  • Length
    13.97mm
  • Width
    13.97mm