  • CUS150M15/F
CUS150M15/F
advertisement
Manufacturer No:
CUS150M15/F
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-CUS150M15/F
Package:
Datasheet:
CUS150M15/F
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 150W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CUS150M15/F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C With Derating
  • Series
    CUS150M (150W)
  • Size / Dimension
    4.57Lx2.52W x 2.00 H 116.0mmx64.00mmx50.7mm
  • Feature
    Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    150W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC