  • CUS60M18/SF
CUS60M18/SF
advertisement
Manufacturer No:
CUS60M18/SF
HK JDW NO:
778-CUS60M18/SF
Quantity:
In Stock : 3055
Step5Bar-code shipping tag
CUS60M18/SF
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    CUS60M (60W)
  • Size / Dimension
    3.00Lx2.00W x 0.95 H 76.2mmx50.8mmx24.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    59W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    18V
  • Current - Output (Max)
    3.25A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC