  • CVCO33CL-0559-0561
CVCO33CL-0559-0561
advertisement
Manufacturer No:
CVCO33CL-0559-0561
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CVCO33CL-0559-0561
Package:
12-QFN, Variant
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CVCO33CL-0559-0561
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    12-QFN, Variant
  • Number of Pins
    12
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    CVCO33
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.300W 7.62mmx7.62mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    561MHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    100pF
  • Frequency Range
    559MHz~561MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    560MHz
  • Icc Max
    15mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -95
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    2 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.079 2.00mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    7.62mm