  • CVCO55BE-1650-2150
CVCO55BE-1650-2150
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-1650-2150
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-1650-2150
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-1650-2150
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    5 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1.5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.15GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    27pF
  • Frequency Range
    1650MHz~2150MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1900MHz
  • Icc Max
    22mA