  • CVCO55BE-1900-2762
CVCO55BE-1900-2762
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-1900-2762
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-1900-2762
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-1900-2762
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    10V
  • Frequency
    2.762GHz
  • Load Capacitance
    50pF
  • Frequency Range
    1900MHz~2762MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2331MHz
  • Icc Max
    13mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -92
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -7
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~9.5V
  • Power (dBm)
    6 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm