  • CVCO55BE-2270-3180
CVCO55BE-2270-3180
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2270-3180
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2270-3180
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2270-3180
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    3.18GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2270MHz~3180MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2725MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -87
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~20V
  • Power (dBm)
    5 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    10
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm