  • CVCO55BE-2700-3275
CVCO55BE-2700-3275
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2700-3275
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2700-3275
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2700-3275
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    3.275GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Range
    2700MHz~3275MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2987.5MHz
  • Icc Max
    25mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -96
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -22
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~20V
  • Power (dBm)
    3 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    2
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm