  • CVCO55BE-2900-3300
CVCO55BE-2900-3300
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-2900-3300
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-2900-3300
Package:
16-QFN, Variant
Description:
OSC VCO 2900-3300MHZ SMD .5X.5
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-2900-3300
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    3.3GHz
  • Operating Supply Voltage
    8.4V
  • Load Capacitance
    47pF
  • Frequency Range
    2900MHz~3300MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3100MHz
  • Icc Max
    20mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -95
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0V~16V
  • Power (dBm)
    -2.5 ±2.5
  • Pushing (MHz/V)
    1.5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm