  • CVCO55BE-3070-3325
CVCO55BE-3070-3325
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BE-3070-3325
HK JDW NO:
198-CVCO55BE-3070-3325
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 3197.5MHZ 1-17V 12.7X12.7MM
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BE-3070-3325
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    3.325GHz
  • Operating Supply Voltage
    5.25V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Range
    3070MHz~3325MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    3197.5MHz
  • Icc Max
    38mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -98
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~17V
  • Power (dBm)
    3 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    2.5
  • Height
    0.150 3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm