  • CVCO55BH-5256-5356
CVCO55BH-5256-5356
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55BH-5256-5356
HK JDW NO:
198-CVCO55BH-5256-5356
Package:
16-QFN, Variant
Description:
OSC VCO 5256-5356MHZ SMD .5X.5
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55BH-5256-5356
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    5.356GHz
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Range
    5256MHz~5356MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    5306MHz
  • Icc Max
    30mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -86
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -10
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~4V
  • Power (dBm)
    0 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    5
  • Height
    3.81mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm