  • CVCO55CC-1750-1810
CVCO55CC-1750-1810
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-1750-1810
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-1750-1810
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-1750-1810
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    8V
  • Frequency
    1.81GHz
  • Operating Supply Voltage
    8V
  • Load Capacitance
    22pF
  • Frequency Range
    1750MHz~1810MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1780MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -115
  • Tuning Voltage (VDC)
    1V~10V
  • Power (dBm)
    5 ±3
  • Pushing (MHz/V)
    1.5 (Typ)
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm