  • CVCO55CC-2400-2569
CVCO55CC-2400-2569
advertisement
Manufacturer No:
CVCO55CC-2400-2569
HK JDW NO:
198-CVCO55CC-2400-2569
Package:
16-QFN, Variant
Description:
VCO 2484.5MHZ 0.5-4.5V 12.7X12.7
Step5Bar-code shipping tag
CVCO55CC-2400-2569
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    2.569GHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Range
    2400MHz~2569MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    2484.5MHz
  • Icc Max
    35mA
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -102
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -15
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~4.5V
  • Power (dBm)
    4 ±2
  • Pushing (MHz/V)
    3
  • Height
    0.220 5.59mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm